چرا باید مراقب مچ دست باشيم؟

به گزارش شفا آنلاین،او با بیان درباره شکستگي مچ دست در جوانان مي گويد: هنگام وقوع شکستگي در ناحيه دست يک جوان فشار بالاو انرژي زيادي روي مچ وارد مي شود و از آنجايي که استخوان ها در اين سنين بسيار سفت است در نهايت راه درمان بيشتر اين شکستگي ها عمل جراحي است.
 
دکتر غلامعلي عکاشه مي افزايد: آنچه به عنوان شکستگي مچ دست مي شناسيم شکستگي هاي قسمت تحتاني استخوان راديوس است که مي تواند داخل مفصلي باشد يا استخوان خارج از مفصل آسيب ببيند. درواقع اگر شکستگي داخل مفصلي باشد درمانش مشکل تر و نتيجه درمان نيز ضعيف تر از درمان خارج مفصلي است و نيازمند عمل جراحي است. ولي اگر خارج از مفصل و قطعه اي بوده و جا انداختنش راحت باشد، شايد با گچ گرفتن بتوان مشکل را حل کرد.
 
    او با بيان اينکه پوکي استخوان موضعي در سنين بالامي تواند عامل شکستگي باشد مي گويد: پوکي استخوان معمولاً در افراد مسن و بويژه زنان در سنين بالاو در دوران يائسگي رخ مي دهد. اين دسته از افراد معمولاً داراي زمينه بيماري هاي ديگر هم هستند.
 

    عکاشه با تاکيد بر اينکه پيشگيري بهتر از درمان است، تصريح مي کند: يکي از عوارض بد درمان ها، خشکي مفاصل بعد از درمان شکستگي است. از اين رو براي جلوگيري از پوکي استخوان داروهاي مفيد زيادي وجود دارد که توسط پزشک تجويز مي شود و راهکارهاي متفاوتي براي آن وجود دارد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *